• Memento 07.02.2019 od 12:00
    Kino, Borohrádek

« Předchozí měsíc únor 2019 Další měsíc »

Vicemistři z Borohrádku ve dvou kategoriích

Naši kin-ballisté navázali na loňský úspěch.

Dvojnásobní vicemistři z Borohrádku

Po úspěšném postupu z krajského finále v kin- ballu ve dvou věkových kategoriích stála dne 13. 4. 2016 před týmy Základní školy T. G. Masaryka zkouška náročnější – utkat se s nejlepšími kin-ballovými družstvy z celé České republiky a pokusit se obhájit vicemistrovský úspěch z loňského roku nebo dokonce zvítězit. Žáci tuto událost napjatě očekávali a tvrdě trénovali, aby ve velké sportovní konkurenci v pražské hale TJ Chodov obstáli. Podobně jako v loňském roce naše týmy nastoupily proti výběrům z těch největších měst ČR jako Praha, Brno, Pardubice aj. Turnaj zahájily oba naše celky úspěšně, zbavily se tak nervozity a sebevědomě nastoupily do dalšího zápasu. Mladší tým zaznamenal vítězství a v cestě za dobrým výsledkem jim stála jen základní škola z Hradce Králové. Starší tým však utrpěl porážku a sen o dobrém umístění se začal rozplývat. V posledním zápase mladší nestačili na výborně sehrané hradecké družstvo a v celkovém součtu bodů obsadili skvělé 2. místo (minulý rok 6. místo). Výchozí pozice do závěrečného zápasu pro náš starší tým nebyla snadná. Aby obhájili vicemistrovský titul, museli vyhrát ve všech třech periodách. Naši žáci zahráli bezchybný zápas a skutečně získali maximální počet bodů, který je posunul na celkové 2. místo. Vybojovali jsme dvě 2. místa a mohli tak slavit největší sportovní úspěch týmového sportu naší školy. Jsme dvojnásobnými vicemistry republiky!

Mladší tým: Adéla Chudobová, Elen Semrádová, Anna Haladová, Simona Tobolková, Tereza Hejná, Tomáš Fuchsa, Libor Šrajbr, Lukáš Sazima

Starší tým: Martin Janeček, Tomáš Moravec, Kateřina Kubová, Nikol Marholdová, Adéla Vacková, Tomáš Moravec, Eliška Malá, Michal Vencl, Petr Procházka

Ondřej Sitka

Mgr. Iva Přibylová | 17.04.2016 v 19:23