Úspěch našich žáků v okresním kole anglické olympiády

Gratulujeme našim žákům k úspěchu v okresním kole!

Na naší škole se již stalo tradicí zapojení do celostátní Soutěže v jazyce anglickém neoficiálně nazývané anglická olympiáda. Za běžných okolností se zapojuje velký počet žáků druhého stupně soutěžících ve dvou věkových kategoriích. Je zvykem, že žáci plní úkoly zaměřené na poslech s porozuměním a především konverzují ve dvojicích o zadaných tématech. V letošním roce olympiáda probíhala ve zjednodušené podobě online. Ač máme ve škole řadu šikovných angličtinářů, zájem žáků zapojit se do soutěže byl v porovnání s předchozími roky výrazně nižší. Několik statečných se však našlo – v sedmém ročníku.

Soutěž byla zaměřena pouze na konverzační dovednosti. Každý účastník se nejprve představil, poté si vylosoval konverzační téma, o kterém samostatně hovořil. Součástí bylo odpovídání na různé otázky a také popis obrázku. Z předvedených výkonů ve školním kole jsme měli velkou radost. Rádi vidíme velké pokroky žáků, kteří na sobě mají zájem pracovat a zlepšovat se. Soutěžící předvedli, jak dokáží pohotově reagovat i na složité otázky, aktivně užívat pokročilou slovní zásobu a konverzační obraty. Ocenili jsme výbornou výslovnost a také správné aktivní užívání náročnější gramatiky.

Výsledky školního kola

1. Sabina Veverková

2. Jan Šeda

3. Vojtěch Netík

Okresní kolo

Žáci na prvních dvou místech, Sabina Veverková a Jan Šeda, reprezentovali naši školu v okresním kole, které probíhalo ve zjednodušené podobě online obdobně jako školní kolo. Do online soutěže se zapojilo výrazně méně škol, než je zvykem. Naši žáci tak měli ve svých kategoriích pouze jednoho soupeře. Obě poroty však hodnotily také soutěžící z dalšího okresu a také odpovídajících tříd víceletých gymnázií, a tak naši žáci mohli svůj bodový zisk porovnat i s dalšími.

Jan Šeda naši školu reprezentoval v kategorii 6. – 7. třída. A reprezentoval výborně! Bylo mu uděleno 97 bodů ze 105 možných a zvítězil s náskokem 30 bodů před druhou soutěžící. Získal také více bodů než vítězka z okresu Trutnov a také než stejně staří žáci z gymnázií.

Sedmačka Sabina Veverková soutěžila v kategorii 8. – 9. ročník. Získala 48 bodů z 50 možných a s náskokem 19 bodů zvítězila. Získala také více bodů než soutěžící v okresu Trutnov a s výjimkou jednoho žáka, který získal plný počet bodů, obdržela více bodů než sedm studentů gymnázií.

Sabčo, Honzo, gratulujeme vám k vynikajícím výkonům!

Jsme rádi, že žáci úspěšně navázali na loňské výborné výsledky. Kategorie 6. – 7. ročník končí okresním kolem. Sabinu však čeká krajské kolo. Sabčo, držíme Ti palce!

Držíme palce také všem našim žákům, kteří se snaží v angličtině stále zlepšovat. Až budete mít možnost vycestovat do zahraničí a poznávat kamarády z jiných zemí, až budete moci sledovat filmy v angličtině bez titulků, až porozumíte bez problému anglickým písničkám atd., budete ze sebe mít ještě větší radost a uvidíte, jak se vám vynaložené úsilí vyplatilo.

Mgr. Michal Přibyl | 26.03.2021 v 12:51