Úklid lesa

V úterý 14. května jsme ve spolupráci s firmou SECA, s.r.o,a ODEKO, s.r.o., uklízeli les.

Firma SECA vyhlásila na Den Země projekt Čistý les. Třídy a školy, kterého se ho účastní, získávají odměnu a jsou zařazeny do slosování o naučnou akci Nadace dřevo pro život Do lesa s lesníkem.

Obě šesté třídy měly za úkol projít trasu Zámlýní, Bozetice a lesem směřovat k písníku. Žákům se podařilo nasbírat 30 pytlů odpadu a k tomu ještě další neskladné předměty.

Během úklidu lesa našli šesťáci starou helmu, kterou odevzdali na Městský úřad v Borohrádku. Po všech nutných krocích by mohla tato přilba být vystavena ve škole. S největší pravděpodobností se jedná o přilbu bývalé francouzské armády, která se mohla dostat jako kořistní do výstroje německé protiletecké ochrany, či mohla sloužit našim lidem v době Českého národního povstání v roce 1945.

Jako odměnu za vykonanou práci dostali žáci šestých tříd lahve na pití od firmy SECA a občerstvení od firmy ODEKO.

Mgr. Iva Přibylová | 16.05.2013 v 12:28