Turnaj v kin-ballu, Hradec Králové, březen 2018

Zúčastnili jsme se dalšího ročníku krajského turnaje v kin-ballu.

Dne 20. března 2018 se v Hradci Králové konalo krajské kolo kin-ballového turnaje. Naše škola si v tomto sportu za poslední roky vybojovala velmi zvučné jméno a nic na tom neubírá, že v podstatě všechny školy na turnaji byly z Hradce Králové. Po skvělém úspěchu v podzimním mezinárodním turnaji jel náš tým starších reprezentantů (9. třída) do Hradce s vidinou úspěchu v podobě postupu do republikového kola. Mladší tým naší školy (7. třída) se však skládal ze samých nováčků, a tak jsme nevěděli, co od něj očekávat. Oba naše týmy začaly turnaj s největším rivalem v královéhradeckém kraji – hradeckou ZŠ Milady Horákové. Začátek to byl trochu rozpačitý, protože po shodně vyhraných prvních periodách utkání nakonec naše týmy podlehly. Starší tým se však z neúspěchu rychle oklepal a v druhém i třetím zápase předvedl krásný, technicky vyspělý kin-ball a konečně také zapracovala výborná souhra naší základní čtyřky dirigovaná Danem Kopsou. Mladší tým však zakusil cestu značně trpčí, nakonec se však vůdčí role v týmu ujal Marek Sazima a tým začal pracovat jako švýcarské hodinky. Nakonec to stačilo k dobrému výsledku v druhém zápase a jednoznačné výhře v zápase třetím, kde už oslňovali i ostatní členové týmu svými individuálními výkony.

S trochou štěstí hlavně v mladší kategorii se naše oba týmy umístily na standardním, přesto skvělém druhém místě a zajistily si tak účast na republikovém kole kin-ballového turnaje v Praze. Výkony našich obou týmů slibují snad i dobrý výsledek z pražského turnaje, který se koná 18. dubna 2018. V několika posledních letech se naše škola musela „smířit“ s titulem vicemistrů. Tvrdým tréninkem a snad i s trochou štěstí bychom však letos rádi přivezli už dlouho vytoužený titul mistrů republiky, který si dle mého názoru tato generace našich reprezentantů zaslouží.

Děkuji za skvělé výkony Adéle, Elen, Aničce, Terce, Danovi, Lukášovi a Štěpánovi z týmu zkušených deváťáků a také Sáře, Adéle, Emě, Monče, Kristýnce, Quanovi a Markovi reprezentujícím v mladší kategorii.

Mgr. Tomáš Hurdálek

Mgr. Iva Přibylová | 23.03.2018 v 09:27