Třída 9.B vítězem krajského kola WocaBee šampionátu!

Dnes krátce po dvanácté hodině se naší školou nesl hlasitý a velmi radostný křik. Třída 9.B se totiž v tu chvíli dozvěděla, že se stala vítězem krajského kola WocaBee šampionátu v učení slovíček v cizích jazycích a postoupila do celostátního finále!

9.B navázala na nedávný úspěch v okresním kole, ve kterém třída získala v průměru 1 198 bodů na žáka denně. V krajském kole dokázali deváťáci svůj výkon ještě zlepšit a získali 1 481 bodů denně na žáka!

Třída 9.B se v tomto kole stala celkově 4. nejlepší třídou v celé republice (z celkového počtu 74 tříd reprezentujících své okresy).

Tři žáci 9.B se také umístili mezi 100 nejlepšími žáky z celé ČR!

Již ve středu 17. 11. soutěž pokračuje republikovým finále, které bude probíhat po dobu jednoho týdne. Na 9.B zde čeká velká výzva. Nejlepší třída celé ČR kvinta z Gymnázia Ladislava Jaroše z Holešova, okres Kroměříž, dokázala totiž získat úctyhodných 5 158 bodů denně na žáka. Druhou nejlepší třídou byla 9.A ze ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, okres Plzeň-jih, s 2 757 body denně na žáka. Třetí místo obsadila 8.A ze ZŠ Mnichovo Hradiště Studentská, okres Mladá Boleslav, s 1 599 body denně na žáka.

Třídě 9.B gratulujeme k výbornému výsledku! Jsme na vás moc pyšní! V celostátním finále vás čeká těžký úkol. My ale věříme, že se dokážete ještě více semknout a každý z vás přispěje k tomu, že zabojujete o další velký úspěch. Věříme vám a držíme moc palce!!

Soutěž probíhá v aplikaci Wocabee, ve které žáci procvičují slovíčka prostřednictvím různých doplňovaček, psaní, přiřazování či vybírání z nabízených obrázků. U každého slovíčka slyší také správnou výslovnost. Rovněž nahrávají svoji výslovnost a dostávají zpětnou vazbu o její správnosti. Za toto zábavné učení žáci získávají body.

Do soutěže se zapojilo téměř 60 000 žáků základních a středních škol. Soutěží se nejprve v okresním kole, poté krajském, republikovém a šampionát vrcholí česko-slovenským finále.

V jednotlivých kolech vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet bodů na jednoho žáka. V každém kole jsou také oceněni tři nejlepší žáci.

Mgr. Michal Přibyl | 15.11.2021 v 20:06