Třída 9.A vítězem okresního kola WocaBee šampionátu

Naše škola se zapojila do čtvrtého ročníku celorepublikového WocaBee šampionátu, v rámci kterého žáci soutěží v jednoduché aplikaci na učení slovíček v cizích jazycích.

Od 19. do 28. října probíhalo okresní kolo, ve kterém zvítězila třída 9.A se ziskem 1 965 bodů na žáka denně. Zajistila si tak postup do krajského kola a zároveň se stala 5. nejlepší třídou v celé republice.

Druhé místo v našem okresu obsadila třída 8.B s denním průměrem 1 603 bodů na žáka. Na čtvrtém místě se umístila třída 7.A s 1 014 body.

Nejlepšími žáky z naší školy byla Sofie Kubcová, která získala celkem 55 565 bodů, Jakub Pavlíček s 50 620 body a Adam Víšek s 50 110 body.

Gratulujeme třídě 9.A k postupu do krajského kola, kde na ně čeká velká výzva v podobě vítězů z okresu Jičín, kteří získali 3 970 bodů na žáka denně a stali se tak suverénně nejlepší třídou celé ČR.

Těší nás velmi aktivní zapojení mnoha žáků druhého stupně, kteří se takto naučili mnoho nových anglických slovíček.

Soutěž probíhá v aplikaci Wocabee, ve které žáci procvičují slovíčka prostřednictvím různých doplňovaček, psaní, přiřazování či vybírání z nabízených obrázků. U každého slovíčka slyší také správnou výslovnost. Rovněž nahrávají svoji výslovnost a dostávají zpětnou vazbu o její správnosti. Za toto zábavné učení žáci získávají body.

Soutěží se nejprve v okresním kole, poté krajském, republikovém a šampionát vrcholí česko-slovenským finále. V jednotlivých kolech vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet bodů na jednoho žáka. V každém kole jsou také oceněni tři nejlepší žáci.

Mgr. Michal Přibyl | 02.11.2022 v 14:54