The Hour of Code v naší škole

Žáci druhého stupně a páté třídy se v týdnu od 8. do 12. prosince zapojili do Hodiny programování, anglicky The Hour of Code. Této celosvětové akce se účastnily desítky milionů žáků z více než 180 zemí světa. Jejím cílem bylo ukázat, že základům programování se může naučit kdokoliv.

Borohrádečtí školáci se nejprve seznámili s celou akcí a sledovali dvě krátká poutavá videa o Hour of Code a významu programování, ve kterých hovoří např. Barack Obama, Bill Gates či Mark Zuckerberg.

Žáci pracující ve dvojicích se následně zábavnou formou seznamovali s principem programování. Jejich úkolem bylo vyřešit deset hádanek, prostřednictvím kterých se učili sestavovat bloky příkazů a vytvářet tak dílčí části známé hry Flappy Bird. Žáci mohli prvních devět úkolů plnit jak česky, tak anglicky. Poslední krok - finální zpracování vlastní verze hry Flappy Bird - však museli zvládnout pouze v angličtině.

Za úspěšné zvládnutí úkolů žáci získali odkaz na vlastní hru a také certifikát. Někteří dokonce pracovali i na dalších aktivitách připravených pro Hodinu programování.

Průběh akce v naší škole byl 11. prosince představen školní televizí prostřednictvím telemostu na ČT:D v pořadu Zprávičky.

Zprávičky, 11. 12. 2014

Ukázky vytvořených her: