• Volný den 29.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek
  • Volný den 30.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc duben 2019 Další měsíc »

Sněhuláci pro Afriku

Naše škola se zapojí do celostátní akce Sněhuláci pro Afriku (projekt konaný pod záštitou ministra školství).

Již několikrát jsme se zapojili do charitativních akcí, tentokrát jsme se rozhodli přidat se k projektu Sněhuláci pro Afriku.

Akci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost,  ve spolupráci s Gymnáziem Ostrava-Hrabůvka, p.o. Získané finance budou použity na přepravu starších a nepotřebných kol od dárců v České republice do Afriky. Kol se podařilo nasbírat kolem 7 000 a již 1 500 jich bylo do Afriky přepraveno. Kola jsou opravována a poté jsou určena především pro děti v Gambii, pro které je jízda na kole mnohdy jediným způsobem, jak se dostat do školy. Bez tohoto dopravního prostředku mnohakilometrové vzdálenosti do školy děti těžko překonávají.

Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy.

Cílem této  jednorázové akce v celorepublikovém rozsahu, která proběhne koncem  měsíce ledna v závislosti na sněhových podmínkách, je postavit co nejvíce sněhuláků. Forma pomoci spočívá v tom, že se bude vybírat startovné za každého sněhuláka ve výši 50 Kč. V den, který bude upřesněn, se budou stavět sněhuláci ve všech přihlášených školách. Není proto vyloučeno, že se podaří vytvořit rekord v počtu sněhuláků postavených v jeden den. Pokud nebudou příznivé sněhové podmínky, budeme sněhuláky vyrábět jiným způsobem.

Navíc stavba sněhuláků proběhne i formou soutěže o nejoriginálnějšího sněhuláka.  Odměnu za pomoc charitativní akci získají i vylosované školy.

Chceme společně s ostatními pomoci dobré věci.

Africké děti si sněhuláka ve své zemi  nikdy nepostaví, ale my můžeme touto cestou pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem.

Web Sněhuláci pro Afriku

Web Kola pro Afriku