• Volný den 29.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek
  • Volný den 30.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc duben 2019 Další měsíc »

Školní TV na akci Televize v televizi

Členové mediálního kroužku ZŠ TGM Borohrádek, kteří tvoří reportáže pro pořad České televize Zprávičky a webové stránky ČT24, se dne 31. března zúčastnili spolu s dalšími jedenácti školními televizními štáby celodenního semináře s názvem Televize v televizi.

Česká televize pozvala již počtvrté dětské a studentské televize do svého sídla na Kavčích horách. Tématem setkání tentokrát bylo sportovní zpravodajství.

Program zahájil generální ředitel Petr Dvořák, následovalo představení sportovního zpravodajství Jiřím Ponikelským, výkonným ředitelem kanálu ČT sport.

Poté již přišel na řadu podrobný rozbor sportovních reportáží vytvořených přítomnými žáky základních a středních škol. Editor sportovních pořadů Miroslav Langer podrobně zhodnotil každou reportáž a předal přítomným cenné rady.

Společný program byl zakončen besedou s Janem Smetanou, sportovním komentátorem a moderátorem pořadu Branky, body, vteřiny, a setkáním s tvůrci pořadu Zprávičky. Poté se žáci dle svých zájmů účastnili workshopů, kde se pod vedením profesionálů věnovali práci s kamerou, režii, dabingu, grafice, komentování, moderování či natáčení sportovních reportáží.

Díky spolupráci s Českou televizí žáci rozvíjejí své znalosti a dovednosti, získávají mnoho inspirace i motivace do další práce. Toho, co pro školní redakční týmy pracovníci České televize dělají, si vážíme a moc jim za to děkujeme.

Názory žáků:

Celý den se mi moc líbil, naučila jsem se spoustu zajímavých věcí. Zjistila jsem například, že musím dávat pozor, co říká respondent, musím mít připravené rezervní otázky a být vždy dobře připravena. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost poznat osobnosti, jako je Jan Smetana, Jakub Železný, Miroslav Langer, Petr Kopecký nebo Pavel Beneš. Neskutečně si vážím toho, že se můžu zdokonalovat ve svém „hobby" a být stále lepší a lepší.

Já jsem se zúčastnila workshopu pro moderátory. Bylo to moc zajímavé, přednášel nám Jakub Železný. Nejprve nastínil celý princip moderování a potom nám konkrétně vysvětloval každou část. Odpovídali jsme na zajímavé otázky a on nám někdy pověděl zajímavé historky k danému tématu. Jsem ráda, že jsem se zúčastnila tohoto setkání, a doufám, že tato úžasná spolupráce s Českou televizí bude pokračovat ještě hodně dlouho!

Martina Krejčíková

Výlet do České televize se mi líbil, protože si pro nás pokaždé připraví jiné téma a o to více je to zajímavé a člověk se na to velmi těší. Byl jsem na workshopu pro dabing, který se mi opravdu líbil už jenom proto, že je to velmi zajímavá, ale také těžká práce. Zkoušeli jsme dabovat různé seriály a pak jsme si pouštěli výsledky. Bylo to opravdu velmi zajímavé a poučné.

Jaroslav Bártl

Na setkání školních televizí se mi líbilo, že jsme se dozvěděli, jak dělat reportáže, co v nich mít, na co se soustředit a naopak čemu bychom se měli vyhnout. Dále jsme si také mohli popovídat s moderátorem a komentátorem Janem Smetanou, který nám popsal svoji práci. Doufám, že se s ním opět setkáme a že se třeba jednou potkáme v České televizi.

Kamila Berounská

Mgr. Michal Přibyl | 06.04.2015 v 19:21