• Volný den 29.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek
  • Volný den 30.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc květen 2019 Další měsíc »

Školní kolo anglické olympiády

Naše škola se zapojila do celostátní Soutěže v jazyce anglickém neoficiálně nazývané anglická olympiáda. Cílem soutěže je rozvíjet zájem žáků o studium tohoto jazyka, posilovat jejich motivaci k učení a zvýšit úroveň komunikativního ovládání jazyka. Soutěž hodnotí schopnost žáků použít cizí jazyk v komunikaci a využít jej jako prostředku ke sdílení informací.

Žáci základních škol soutěží ve dvou kategoriích. Ve školním kole se do kategorie 8. – 9. ročníků přihlásilo deset žáků devátých tříd. Ti soutěž zahájili poslechem s porozuměním, kdy podle slyšeného plnili různé úlohy. V následující části dvojice žáků prokazovaly, jak jsou schopny vyjádřit své myšlenky a konverzovat. Nejprve se každý žák představil a zodpověděl otázku. Dále si žáci vylosovali jedno z konverzačních témat jako např. moje rodina, moje bydliště, škola, denní program atd. Pro každého soutěžícího bylo připraveno pět klíčových slov, která musela být použita v otázkách pro spolužáka, jenž na ně odpovídal. Dále dvojice diskutovaly o problémovém úkolu – např. měly rozhodnout, jaké tři věci by změnily ve své obci, odůvodnit, jaké ze tří zvířat by si pořídily, domluvit se společně na školním výletu, nákupu daru za určitou částku atd. Závěrečným úkolem byl popis obrázků s následnou diskuzí rozvíjející zobrazené téma.

Hodnocena byla jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost, plynulost, gramatická správnost a schopnost udržovat a rozvíjet konverzaci. Většina žáků nás potěšila výbornými výkony a rozhodování o umístění nebylo jednoduché.

1. místo: David Vejs

2. místo: Matouš Kuchař

3. místo: Nikola Bozková, Petr Kunc

David Vejs a Matouš Kuchař budou naši školu reprezentovat v okresním kole. Hodně štěstí!

Školní kolo kategorie žáků šestého a sedmého ročníku proběhne v příštím týdnu.

Mgr. Michal Přibyl | 02.02.2016 v 15:49