Školní kolo anglické olympiády, kategorie 6. - 7. ročník

Naše škola se zapojila do celostátní Soutěže v jazyce anglickém neoficiálně nazývané anglická olympiáda. Již dříve proběhlo školní kolo pro žáky 8. a 9. ročníku (podrobnosti o této kategorii a celé soutěži najdete zde.), nyní se konalo školní kolo v kategorii žáků 6. a 7. ročníků.

Podobně jako u starších žáků byla i nyní soutěž zahájena poslechem s porozuměním a následovala část zaměřená na konverzační dovednosti, jež se skládala z představení, vyprávění o různých tématech, odpovídání na otázky a popisu obrázků.

Ač na některých byla patrná nervozita, všech devět účastníků nás potěšilo svými výkony. V tomto roce bohužel neprobíhá v této věkové kategorii okresní kolo soutěže. Budou-li však žáci pracovat tak jako doposud, jistě budou mít možnost předvést své dovednosti v okresním kole v příštích letech.

1. místo: Adéla Veverková

2. místo: Jiří Bahník