• Memento 07.02.2019 od 12:00
    Kino, Borohrádek

« Předchozí měsíc únor 2019 Další měsíc »

Školní kolo anglické olympiády

Naše škola se i v tomto školním roce zapojila do celostátní Soutěže v jazyce anglickém neoficiálně nazývané anglická olympiáda. Cílem soutěže je rozvíjet zájem žáků o studium tohoto jazyka, posilovat jejich motivaci k učení a zvýšit úroveň komunikativního ovládání jazyka. Soutěž hodnotí schopnost žáků použít cizí jazyk v komunikaci a využít jej jako prostředku ke sdílení informací.

Žáci základních škol jsou rozděleni do kategorií 6. – 7. ročník a 8. – 9. ročník. Účastníci zahájili soutěž poslechem s porozuměním, kdy podle slyšeného plnili různé úlohy. V následující části dvojice žáků prokazovaly, jak jsou schopny vyjádřit své myšlenky a konverzovat. Nejprve se každý žák představil a zodpověděl otázku. Dále si žáci vylosovali jedno z konverzačních témat jako např. moje rodina, moje bydliště, škola, denní program atd. Pro každého soutěžícího bylo připraveno pět klíčových slov, prostřednictvím kterých měl vést plynulou a přirozenou konverzaci s druhým soutěžícím. Dalším úkolem byl popis obrázků s následnou diskuzí rozvíjející zobrazené téma. Žáci v kategorii 8. A 9. ročník navíc ve dvojicích diskutovali o problémovém úkolu – např. měli rozhodnout, jaké tři věci by změnili ve své obci, odůvodnit, jaké ze tří zvířat by si pořídili, domluvit se společně na školním výletu, nákupu daru za určitou částku atd.

Vedle poslechu byla hodnocena jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost, plynulost, gramatická správnost a schopnost udržovat a rozvíjet konverzaci.

V každé kategorii startovalo osm žáků, kteří nás velmi potěšili výbornými výkony. Máme radost z toho, že se angličtině nevěnují pouze v rámci běžné výuky, ale angličtinu využívají i ve svém volném čase a dosahují tak úrovně převyšující základní školu. Rovněž nás těší účast žáků šestých a osmých ročníků, kteří se v konkurenci starších rozhodně neztratili.

Navazující kolo pro mladší žáky není v Rychnově nad Kněžnou otevřeno, požádali jsme však o začlenění do okresního kola v Hradci Králové. Vojtěch Cikán a Marek Bittner budou reprezentovat naši školu v okresním kole v Rychnově nad Kněžnou. Good luck! :)

Kategorie 6. – 7. ročník

1. místo: Adéla Veverková