Šípková Růženka tentokrát jako pohádka se zpěvy

Žáci 5. třídy nacvičili pohádkový muzikál.

V pátek 19. května završili žáci 5. třídy svoji několikatýdenní přípravu. Pro spolužáky, rodiče a veřejnost si připravili uvedení muzikálu O Šípkové Růžence od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Dopoledne hráli pro předškoláky z mateřské školy, spolužáky z prvního stupně a odpoledne pozvali své rodiče, prarodiče, příbuzné a širokou veřejnost.

Nejprve při hodinách hudební výchovy museli zvládnout své pěvecké party. V roli vypravěče se představila Eliška Martincová, krále a královnu zazpívali Dominik Seidenglanz a Karolína Vojnarová, prince ztvárnili Adam Pavlíček, Jiří Kyncl, Pavel Lukašík, sudičky Natálie Šmídová, Marie Šmídová, Sabina Matějková a Natálie Morávková, sborový part zůstal na Šárku Martincovou a Růženku zpívala Valentýna Klára Urbánková.

Při hodinách výtvarné výchovy a pracovního vyučování podle vlastních návrhů všichni společně namalovali kulisy představující zámeckou komnatu, komůrku třetí sudičky, zarostlý zámek šípkovým trním a vesnickou chalupu. V hodinách práce na počítači si vytvořili vlastní plakáty. Při přespání ve škole se naučili své role pohybově vyjádřit.

Podle ohlasů diváků se náročná příprava vyplatila a žákům zůstává pocit z dobře vykonané práce a zvládnutí činností a dovedností, s kterými by se v běžné výuce nesetkali.

Mgr. Jan Pichl

Mgr. Iva Přibylová | 02.06.2017 v 09:28