Setkání školních televizí v Příbrami

Školní TV ZŠ TGM Borohrádek se zúčastnila setkání školních televizí v rámci projektu Jak se dělá televize.

Redakční tým Školní televize ZŠ TGM Borohrádek se ve dnech 19. a 20. října 2012 účastnil setkání školních televizí v Příbrami pořádaného v rámci projektu Jak se dělá televize. Do akce konané pod záštitou České televize se zapojilo devět školních a dětských televizí z různých koutů republiky.

Při slavnostním zahájení byl představen celý projekt a rovněž se prezentovaly všechny školní televize. Součástí prezentace byla i projekce promo filmů připravených pro tuto příležitost. Dále byly na programu přednášky, besedy a tvůrčí dílny pod vedením profesionálů z České televize. Setkali jsme se s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem, sportovním komentátorem Robertem Zárubou, moderátorkou počasí Taťánou Míkovou, moderátory Danielem Takáčem a Miroslavem Vaňurou či sportovní reportérkou Barborou Černoškovou. Vedle osobností známých z televizních obrazovek do budovy Gymnázia Příbram, pořadatele setkání, dorazili také kameramani, technici, editor a další odborníci.

Během obou dnů byl před budovou školy přistaven přenosový vůz České televize, vedený Antonínem Dekojem, zajišťující živé vysíláni vybraných částí na internetu. O natáčení a zpracování obrazu a zvuku se starali členové školních televizí. Náš tým se např. zapojil do tvorby simulovaného přímého přenosu fotbalového utkání, která obnášela natáčení čtyřmi kamerami, udávání pokynů v režii, střídání záběrů, přípravu opakovaných záběrů, vkládání titulků a loga či zpracování zvuku.

Děkujeme GymTV Příbram a České televizi za možnost zapojit se do této výborně připravené akce. Přínosná pro nás byla setkání jak s odborníky, tak s našimi kolegy z ostatních školních a dětských televizí.

Fotografie:

Jak se dělá televize - Příbram, 1. část