Setkání s bývalou žákyní Petrou Gluchovou, nejkrásnější neslyšící dívkou Evropy

Nejkrásnější neslyšící Evropanka za rok 2017 byla žákyní naší školy.

Dne 19. února 2018 jsme ve škole přivítali naši bývalou žákyni Petru Gluchovou, vítězku soutěže Miss Deaf Europe 2017 (a navíc i autorku našeho loga). Tato soutěž není jen o kráse, ale i o charismatu každého soutěžícího, o pečlivé přípravě i o prezentování své země. Petra Gluchová je první Češkou, která tento titul vybojovala.

Petra při besedě přiblížila průběh soutěže, promítala fotografie, ukázala korunku a další zajímavé předměty spojené se soutěží. Hovořila o své volné disciplíně - swingovém tanci s prvky pantomimy, o náročném oblékání všech části kroje zapůjčeného v moravských Dražůvkách i o přátelství mezi soutěžícími.

Iva Přibylová

A jak se líbila beseda Sáře Pfeifferové z 8.A?

Musím určitě napsat, že děkuji za skvělou hodinu. Petra Gluchová nám za pouhou jednu hodinu dokázala, že když se chce, tak to jde. Je to velice krásná a inteligentní žena, takže se ani nedivím jejímu úspěchu. Už jen z jejího vyprávění nám došlo, tedy celé třídě, že je  velkým vzorem a máme se od ní co učit.

Mgr. Iva Přibylová | 21.02.2018 v 17:28