• Memento 07.02.2019 od 12:00
    Kino, Borohrádek

« Předchozí měsíc únor 2019 Další měsíc »

Projektový den - Afrika

Dne 16. dubna proběhl letošní projektový den.

Afrika v Borohrádku

Po březnové charitativní akci Sněhuláci pro Afriku a před plánovaným červnovým charitativním Během pro Afriku byl letošní projektový den naší školy ve znamení tohoto kontinentu. Organizace Člověk v tísni nám poskytla prezentaci a videospoty, které přibližují těžký život dětí v tomto světadíle. Tyto informace byly pro žáky druhého stupně ještě doplněny o krátkou přednášku Mgr. Tulky. Všechny třídy se v průběhu dne zapojily do rozmanitých aktivit. Pro prvňáčky si zajímavé úkoly, které doprovázely obrázky  afrických zvířat, připravili čtvrťáci. V dalších třídách prvního stupně žáci doplňovali údaje do mapy Afriky, seznamovali se s africkou faunou, malovali obrázky či vyráběli africké bubínky. Žáci druhého stupně měli připravené vlastní prezentace, ve kterých si všímali především rozdílů mezi životem v Africe a v Evropě.  Šesťáci vytvářeli deskové hry a hráli hry tematicky zaměřené na Afriku. Sedmáci skládali vážné i zábavné texty písní se slovy vystihujícími Afriku. Po nácviku přišel na řadu výběr hudebního stylu v programu na tvoření hudby a zpěv či recitace textu do mikrofonu. Žáci z druhé sedmé třídy se pustili do pečení a vytvořili voňavou africkou podobu našeho závinu. V další části projektového dopoledne připravili i AZ kvíz o Africe. Osmáci z upečeného piškotu vykrajovali obrysy afrického kontinentu a vše ozdobili barevným krémem. Skupinka deváťáků malovala masky z kartonu, další nafukovali balonky, kterým dávali podobu zvířat, a třetí skupinka pracovala se škrobem a papírem. Výsledkem práce této skupinky byly dvě originální zvířecí masky.

Během projektového dne jsme si uvědomili, jak důležitá je naše pomoc africkým dětem. V březnu jsme odeslali vybranou částku na podporu přepravy kol do Gambie, kde poslouží místním školákům, a červnovým Během pro Afriku přispějeme na budování další české školy v Etiopii.

Mgr. Iva Přibylová | 22.04.2014 v 18:27