Projektový den

Dne 8. března 2013 se uskutečnil další projektový den naší školy.

Tentokrát měl projektový den anglický název - Let´s create, což je zároveň i zkrácený název našeho mezinárodního projektu Comenius.

Nejprve jsme zhlédli nesestříhanou podobu natáčení jednoho dílu Miniparlamentu, pořadu České televize, v jehož čtyřech dílech naši žáci aktivně vystupovali. Zvolený díl se týkal právě mezinárodní spolupráce.

Následovaly prezentace žáků pátého až devátého ročníku věnované zadaným úkolům o zemích partnerů. Cestovali jsme do hlavních měst, putovali po horách, alespoň pohledem jsme ochutnávali typická jídla, seznamovali se s národními tradicemi, porovnávali jazyky či poslouchali informace o významných osobnostech.

V další části projektového dne třídní kolektivy vytvářely různé deskové hry, hračky z papíru, textilu, dřeva, připravovaly návody či reklamu na své výrobky.

Projekt Comenius s názvem Let´s Create je totiž o vedení fiktivní firmy a naše školní borohrádecká firma s názvem Smart Toys For Smart Children se zabývá výrobou hraček. Chceme, aby naše výrobky byly levné, široce dostupné i šetrné k životnímu prostředí, proto jsme zvolili pro jejich zhotovení recyklovatelný materiál.

Posledním úkolem bylo napsat o své práci krátký článek pro blog projektu.

Všichni žáci zaslouží pochvalu - jak za vydařené prezentace, tak za zaujetí, s jakým přistupovali k plnění úkolů v další části projektového dne.

Mgr. Iva Přibylová | 08.03.2013 v 17:15