• Volný den 29.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek
  • Volný den 30.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc duben 2019 Další měsíc »

Projektové setkání Let's Create ve Španělsku

ZŠ TGM Borohrádek již několik let spolupracuje se zahraničními školami. V letošním školním roce pokračuje dlouholeté spojení se Zespol Szkol z polských Cieplowod, nadále organizujeme projekt jedenácti zemí Evropy Crossing borders via videos a žáci také komunikují prostřednictvím dopisů a moderních technologií s vrstevníky z Nizozemska a Francie. Rovněž se nám podařilo získat grantovou podporu na projekt Comenius Partnerství škol s názvem Let’s Create.

Do projektu Let's create jsou vedle ZŠ TGM Borohrádek zapojeny školy Secció d'Institut La Miquela Bescano ze Španělska, Cumhuriyet Lisesi z Turecka a Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Racławicach z Polska. Žáci v rámci této spolupráce povedou fiktivní firmu, přičemž budou v praxi poznávat základní postupy spojené se založením společnosti, vytvořením business plánu či uvedením produktu na trh. Dílčí výstupy jako popsání společnosti, odůvodnění lokace, vytvoření katalogu, webových stránek či reklamy budou prezentovány prostřednictvím internetu a také na projektových setkáních v jednotlivých zemích.

První setkání hostila ve dnech 13. až 16. listopadu 2012 partnerská škola ve Španělsku. Zde byly za účasti koordinátorů ze všech partnerských škol podrobně naplánovány projektové aktivity od postupu při vedení fiktivní firmy po organizování videokonferencí či plánování workshopů při výměnných pobytech. Každá škola také představila blog projektu, článek o hospodářské krizi a také návrh loga projektu. Logo Viktorie Kačínové, žákyně naší školy, se umístilo na druhém místě. Vrcholem programu byl ceremoniál za účasti zástupců významných institucí.

Nyní jsou před námi úkoly spojené se založením fiktivní firmy či příprava videokonferencí pro žáky naší a španělské školy. Již nyní také zahajujeme přípravy na dubnové projektové setkání, kdy ZŠ TGM Borohrádek přivítá více než šedesát žáků a učitelů z partnerských škol.

Fotografie můžete zhlédnout zde.

Mgr. Michal Přibyl | 21.11.2012 v 18:11