• Volný den 29.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek
  • Volný den 30.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc květen 2019 Další měsíc »

Projektové setkání Let´s Create v Polsku

Projekt Comenius s názvem Let´s Create, do kterého jsou kromě ZŠ TGM Borohrádek zapojeny školy ze Španělska, Polska a Turecka, pokračoval ve dnech od 2. června do 8. června 2013 mezinárodním setkáním v polských Raclawicích.

Partnerská škola se nachází v zemědělské oblasti nedaleko Krakowa, v místě, kde Poláci v roce 1794 pod vedením Tadeusze Kościuszka zvítězili nad ruským vojskem. Setkání se kromě polských hostitelů zúčastnilo 37 žáků a 9 učitelů ze zahraničí.

Během společně stráveného týdne jsme se seznamovali s kulturou, tradicemi i školským systémem partnerské země. Obsahem našeho projektu je vedení fiktivní firmy. Raclawická školní firma se věnuje tradičním polským výrobkům z proutí, a tak byl jeden ze společných workshopů ve znamení výroby košíků a dalších dekorativních předmětů. Navštívili jsme společně Krakow, etnografické muzeum Tokarnia, Kielce, solný důl i nejbližší okolí.

Děkujeme polským kolegům, především Filipu Markiewiczovi, za perfektně připravený program a děkujeme i polským rodinám, ve kterých byli všichni zahraniční žáci ubytováni, za jejich pohostinnost.

Iva Přibylová

Ohlasy žáků

Toto setkání bylo skvělé. Určitě bych si ho zopakoval. Nejvíc se mi líbil výlet do solných dolů, disko a Krakow. Nejvíc jsem kamarádil s Poláky a povídali jsme si spolu anglicky a trošku polsky.

Martin Křivánek

Tento projektový týden se mi velice, velice líbil. Poznal jsem spoustu nových kamarádek a a kamarádů. také jsem viděl spoustu nových míst. Nejvíce mě zaujaly solné doly a Krakow - hlavně příběh o drakovi. Nejraději bych tam byl déle.

Tomáš Urbánek

Toto setkání bylo skvělé! Všechny výlety se mi líbily, ale nejlepší byl Krakow. Byli jsme tam ve velkém obchodním domě. Moc jsem si to užila a nejraději bych se tam zdržela ještě týden.

Michaela Heřmanová

Projektové setkání v Polsku se mi moc líbilo, s kamarádkou jsme si užily spoustu legrace a se spoustou nových kamarádů jsme se seznámily. Nejvíce se mi líbilo vytváření košíčků, kytiček a přáníček. Nejhezčí byl výlet do solných dolů. Pár dní bychom tam ještě všichni mohli zůstat.

Martina Krejčíková a Natálie Kašparová

Kamarádil jsem s Katalánci. Nejvíce se mi líbilo v solných dolech a největším zážitkem bylo mezinárodní fotbalové utkání smíšených týmů. Setkání bych si zopakoval.

David Poláček

V Polsku bylo nejlepší setkání s novými lidmi. Nejvíc jsme si rozuměli s Turky. Přes den jsme navštěvovali muzea a další zajímavá místa. Každý večer se u některého z Poláků konala party. Byla to dobrá zkušenost - procvičili jsme si angličtinu a poznali nová místa.

Klára Hrochová

Byla jsem ubytovaná v polské rodině společně s Katalánkou a Turkyní. Každý den jsme měli školu a vymyšlený zajímavý program. Příjemné bylo nejen setkání s novými lidmi, ale také znovusetkání s tureckými studenty, kteří v dubnu navštívili naši školu. Z Polska si odvážím spoustu zážitků a vzpomínek.

Dorota Cikánová

Mgr. Iva Přibylová | 10.06.2013 v 20:04