• Volný den 29.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek
  • Volný den 30.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc duben 2019 Další měsíc »

Projektové setkání Comenius Let's Create

Ve dnech od 7. dubna do 13. dubna proběhlo první velké setkání účastníků projektu Let´s Create. ZŠ TGM Borohrádek přivítala 40 žáků a 13 učitelů z partnerských zahraničních škol.

První den patřil slavnostnímu zahájení v aule školy za přítomnosti starosty města Milana Mačka. Při úvodním ceremoniálu předal starosta města španělským studentům diplom za druhé místo ve videosoutěži Welcome to our town, která je součástí projektu Crossing Borders Via Videos, jenž koordinuje ZŠ TGM Borohrádek. Šestici borohrádeckých žáků pak starosta předal odměnu za prvenství v této soutěži. Po shromáždění v aule následovala prohlídka školy a hospitace v hodinách. Odpoledne jsme navštívili s partnery Pardubice.

Následující den jsme se vypravili do hlavního města. Nechyběla návštěva Hradu, procházka po Karlově mostu, Staroměstském či Václavském náměstí. Účastníkům se líbila i návštěva petřínského bludiště a krátký koncert Ústřední vojenské hudby se skladbami vybranými speciálně pro zahraniční hosty.

Setkání bylo samozřejmě zaměřeno na plnění projektových úkolů. Vzhledem k tomu, že každá z účastnických škol vede fiktivní firmu a ZŠ TGM Borohrádek má svůj televizní štáb, byl hlavní projektový workshop zaměřen na tvorbu reklamy. Žáci si nejprve vyslechli potřebné informace a poté zkoušeli reklamu na výrobek své fiktivní firmy nebo i na výrobek jiný natočit. Smíšené mezinárodní týmy se rovněž snažily vytvořit počítačovou hru, soutěžily ve znalostech a sportovaly. Tento den zachycuje i reportáž České televize, na kterou najdete odkaz na webových stránkách školy.

Zahraničním hostům jsme představili i naše krajské město. Provedli jsme je historickým centrem Hradce Králové, navštívili jsme vodní elektrárnu Hučák, prošli se Jiráskovými sady k soutoku a nemohlo chybět ani nakupování dárků.

Partnerům ze zahraničí se líbilo i v Mateřské škole Borohrádek. Hosté zhlédli krátký program a s dětmi si pohráli. I přes nepřízeň počasí jsme si užili návštěvu královédvorské ZOO.

Projekt Comenius je skvělou příležitostí k rozvoji jazykových a počítačových dovedností, k poznávání zemí partnerů, zvyků a tradic partnerských zemí a pro naše žáky to byla rovněž příležitost vyzkoušet si úlohu hostitele.

Příprava a realizace projektového setkání byla náročná, ale vidět žáky čtyř zemí pohromadě, jak spolu s úsměvem komunikují, jak se z nich stali během týdne přátelé, kteří se jen neradi loučí, to opravdu stálo za to.

Děkujeme rodičům našich žáků za pohostinnost, s jakou přistupovali k zahraničním studentům, které měli ve svých rodinách ubytované. Děkujeme firmě SECA a panu Frolíkovi za možnost exkurze a Ústřední vojenské hudbě za koncert věnovaný zahraničním partnerům.

Před námi je v tomto školním roce ještě červnové projektové setkání v polských Raclawicích.

Fotografie z projektového setkání

Reportáž České televize - Začátek reportáže v čase 14:49