• Volný den 29.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek
  • Volný den 30.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc duben 2019 Další měsíc »

Projektové setkání Challenge as a Modern Pedagogical Tool v Borohrádku

ZŠ TGM Borohrádek je koordinátorem projektu Erasmus+ s názvem Challenge as a Modern Pedagogical Tool, v rámci kterého v tomto a příštím školním roce spolupracujeme se školami z Chorvatska, Polska, Turecka a Portugalska. Ve dnech 16. až 18. listopadu 2015 naše škola hostila úvodní setkání učitelů ze všech zapojených škol.

V rámci projektu budou žáci plnit rozmanité výzvy, které by měly být jak motivující a zábavné, tak přínosné pro jejich rozvoj. Na některých úkolech budou žáci pracovat samostatně nebo v malých skupinách, některé výzvy jsou určeny třídním kolektivům, celým školám či týmům složených ze žáků z různých států. Díky využití moderních technologií budou aktivity probíhat v průběhu celého projektu.

Nedílnou součástí jsou také mezinárodní setkání v jednotlivých zemích, během kterých budou žáci bydlet v hostitelských rodinách, účastnit se workshopů ve školách, pracovat v mezinárodních týmech či poznávat danou zemi. První setkání proběhne v dubnu 2016 v Borohrádku, v červnu bude následovat cesta do turecké Ankary. V dalším školním roce jsou na programu schůzky v portugalském městě Palmela, Radomu v Polsku a projekt bude zakončen v chorvatském Šibeniku.

Rovněž již byla zahájena práce na knize European Teachers in Action s podtitulem Accept the Challenge! Učitelé ze zapojených škol zde budou sdílet své zkušenosti, příklady dobré praxe i ukázky využití moderních technologií. Součástí každého příspěvku budou výzvy pro ostatní učitele, kteří budou moci přidávat své zkušenosti a další náměty. Na konci projektu bude zveřejněna finální verze knihy.

Při setkání v Borohrádku byly detailně projednány jednotlivé aktivity, úkoly pro zapojené školy, časový harmonogram, formy využívání ICT nástrojů a také bylo z mnoha návrhů vytvořených žáky ze všech zemí vybráno logo projektu. Zahraniční hosté si samozřejmě také prohlédli školu a rovněž strávili vyučovací hodinu s žáky devátých tříd, se kterými konverzovali anglicky o různých tématech.

V současné době se vše připravuje na oficiální spuštění výzev a nástroje pro on-line komunikaci mezi žáky. Školy již také plánují formu zpracování úkolu pro první setkání v České republice, během kterého bude vytvořena Interaktivní evropská stezka.

PS. Zahraniční návštěvě se v naší škole velmi líbilo. Rád vyřizuji poděkování všem za milé přijetí, originální uvítací nástěnky, příjemné popovídání s deváťáky, vyrobené dárky či připravené pohoštění. Během setkání bylo podrobně naplánováno mnoho zajímavých aktivit, do kterých se již brzy budou moci zapojit všichni žáci a učitelé naší školy.

Zároveň děkujeme Univerzitě Hradec Králové. Díky naší spolupráci jsme mohli v úterý ve státní svátek jednat na půdě Pedagogické fakulty.

Rodiče žáků přihlášených do projektu (ubytování žáka ze zahraničí, vycestování do partnerské školy) v pondělí 23. 11. obdrží podrobnější informace v písemné formě.

Mgr. Michal Přibyl | 21.11.2015 v 11:15