• Volný den 29.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek
  • Volný den 30.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc duben 2019 Další měsíc »

Projekt Interaktivní evropská stezka

Interaktivní evropská stezka – tak zní název projektu eTwinning, do kterého se zapojily školy z 31 evropských zemí a jehož autorem i koordinátorem je ZŠ TGM Borohrádek.

Úkolem žáků bylo vytvořit plakát a video v angličtině představující jejich vlast. Každý plakát byl pak propojen s odpovídajícím videem pomocí QR kódů a také prostřednictvím aplikace pro tzv. rozšířenou realitu s názvem Aurasma. Školy nyní mají přístup ke všem plakátům a po vytisknutí je mohou vystavit v prostorách školy. Při použití mobilního telefonu nebo tabletu mohou návštěvníci po naskenování QR kódu či celého plakátu sledovat videa na displeji svého zařízení.

První interaktivní evropská stezka vznikla v ZŠ TGM Borohrádek před projektovým setkáním studentů z pěti zemí v rámci projektu Erasmus+ s názvem Challenge. Při setkání studenti soutěžící v mezinárodních týmech hledali ve videích odpovědi na zadané otázky a rébusy.

Projekt je hodnocen zapojenými školami velmi pozitivně. Vytvořená videa jsou rozmanitá, originální a netradiční formou přibližují známé i překvapivé informace o evropských státech, kulturách, zvycích či stereotypech. Věříme, že díky tomuto projektu se budou moci žáci i širší veřejnost zábavnou formou seznamovat se životem v jiných zemích.

Zapojení žáci ZŠ TGM Borohrádek pojali tvorbu videa zodpovědně. Místo užívání volného dne například skupina žáků strávila Velký pátek ve škole natáčením výstupů na kameru. Při sbírání informací a tvorbě scénáře se žáci dozvěděli více o naší zemi a uvědomili si, že můžeme být na svou vlast právem pyšní.

Video o České republice

YouTube kanál se všemi videi

Fotografie - Interaktivní evropská stezka při projektovém setkání Erasmus+

Mgr. Michal Přibyl | 01.05.2016 v 12:53