Ohlédnutí za turnajem v přehazované

Dne 23. února 2018 se odehrál v Kostelci nad Orlicí okresní turnaj v přehazované dívek sedmých a osmých ročníků. Ani naše škola s týmem reprezentantek ze sedmých tříd na turnaji nechyběla a navíc si dívky z Kostelce odvezly velmi dobrý výsledek.

Náš tým byl složen pouze z mladších žákyň a v některých zápasech mohl být rozdíl jednoho roku patrný, ale děvčata našeho týmu vše doháněla svojí sehraností a především týmovým duchem, který jistě ohromil nejen jejich vedoucího, ale i všechny zbylé účastníky. Z jejich entuziastického a obětavého výkonu šel respekt a možná i to vedlo k tomu, že tento tým nebyl poražen ani v jednom ze sedmi zápasů a dokonce si vyšlápl i na jasného vítěze turnaje – Kostelec nad Orlicí, kterého výrazně potrápil a remizoval s ním hned v prvním zápase. Děvčata však podcenila druhý set posledního zápasu, ve kterém ztratila s hratelným Českým Meziříčím, a po dramatické koncovce turnaje skončila na třetím místě o pouhý bod za týmem Doudleb, který se tak společně s Kostelcem kvalifikoval na krajské kolo do Trutnova.

Tímto bych rád poděkoval našim osmi reprezentantkám (Denče, Sáře, Emče, Adri, Verče, Anet, Monče a Kiki), které svým sportovním výkonem překvapily mnoho účastníků turnaje a výborně reprezentovaly školu. Svým pozitivním a nadšeným přístupem ukázaly mně, všem okolo, ale i samy sobě, že sportujeme hlavně proto, abychom zažívali krásné a napínavé okamžiky s našimi kamarády a měli radost z toho, co děláme.

Mgr. Tomáš Hurdálek

Mgr. Michal Přibyl | 06.03.2018 v 09:00