Návštěva Peškových

Dne 4. prosince 2019 nás navštívil se svojí maminkou Adam Peška, úspěšný sportovec - boccista.

S Adamem Peškou a jeho životním příběhem jsme se seznámili letos na jaře. Přemýšleli jsme, jak bychom mohli napomoci splnění Adamova snu - kvalifikovat se na paralympiádu do Tokia v roce 2020. Víme, že je pro rodinu Peškových náročné shánět finanční prostředky na reprezentační činnost a na pokrytí nákladů na závody v zahraničí. Zorganizovali jsme proto červnový charitativní Běh pro Adama a podařilo se nám vyběhat 46 068 Kč!

Adamovo sportovní klání jsme stále sledovali a drželi jsme palce, aby pro olympijskou kvalifikaci získal potřebný počet bodů ve světovém žebříčku. Podařilo se!!!

Dnešní návštěva Peškových byla milým připomenutím Adamovy úspěšné cesty za splněním snu.

Peškovy jsme přivítali potleskem za hudby skupiny Queen v aule školy a poté jsme se společně podívali na reportáž školní televize o Běhu pro Adama. Paní Pešková nás seznámila s Adamovými nejnovějšími sportovními výsledky a střídavě s Adamem odpovídali na naše dotazy. Zajímaly nás Adamovy sportovní začátky, jeho poháry a medaile, ptali jsme se i na trému či předzápasové rituály. Tleskali jsme Adamovu životnímu krédu - žádný zápas se nesmí vzdát, dokud se neprohraje. A co na závěr poradil Adam našim žákům? "Když někdo něco moc chce, tak se mu to splní."

Adame, fandíme ti!

Mgr. Iva Přibylová | 04.12.2019 v 19:46