• Volný den 29.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek
  • Volný den 30.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc květen 2019 Další měsíc »

Jsme mistry a vicemistry republiky v kin-ballu!!!

Konečně jsme se dočkali!

Již poněkolikáté se žáci naší školy probojovali až do republikového kola kin-ballu, kam opět museli projít přes silné soupeře Královéhradeckého kraje. Oba vedoucí zájezdu se snažili už od počátku budovat dobrou náladu v týmu, a to hlavně za pomoci ušlechtilé konverzace a motivační hudby a zpěvu během cesty do Prahy. Na turnaj jsme jeli s velkým očekáváním - konečně vybojovat mistrovský titul po třech letech prokletého druhého místa. Letos se na turnaj kvalifikovala dokonce dvě družstva, a to v mladší (7. třída) a starší (9. třída) kategorii.

Do chodovské sportovní haly v Praze jsme dorazili těsně před začátkem turnaje a na prvních zápasech našich obou týmů byla znát nerozehranost a nervozita, která se promítla i do výsledků. V prvních zápasech jsme tedy skončili na nejistém druhém místě, které nenapovídalo, zda naše ambice a přání budou splněny nebo ne. Oba týmy pak v průběhu dne ještě čekaly další dva zápasy. Oba měly v podstatě stejný průběh. Mladší i starší tým se rozehrál do skvělé formy a ani jeden z nich nedal soupeřům z Prahy, Liberce, Pardubic a Hradce Králové nejmenší šanci. Pro mladší tým bohužel ztráta z prvního zápasu znamenala „pouze“ druhé místo o jeden bod za vítězným týmem z Prahy (Sunny Canadians). V případě staršího týmu jsme se však po dramatické koncovce, kdy jsme museli vyhrát všechny periody zápasu beze ztráty bodu, dočkali dlouho očekávaného úspěchu. Borohrádek se tak stal poprvé mistrem republiky v kin-ballu! Po dlouhé době jsme si mohli užít slzy štěstí, které našemu týmu slušely mnohem více než zklamané výrazy doprovázející minulé ročníky.

Zlatou tečkou za našimi skvělými výkony bylo pak individuální ocenění Dana Kopsy a Ádi Chudobové za nejužitečnější hráče turnaje. Náš tým se však mohl chlubit vyrovnanými výkony všech hráčů, díky čemuž jsme podle mého názoru byli o ten chloupek lepší než ostatní. Tímto tedy děkuji Elen Semrádové, Aničce Haladové, Terce Hejné, Lukáši Sazimovi a Tomáši Fuchsovi - našim mistrům republiky. Nemenší gratulace patří skvělé Ádě Kroulíkové, Sáře Vondráčkové, Emě Houštěkové, Denče Válekové, Marku Sazimovi, dirigujícímu hru, Quanovi Dungovi, Péťovi Nyčovi a Péťovi Formánkovi - vicemistrům republiky v mladší kategorii.

Mgr. Tomáš Hurdálek

Mgr. Iva Přibylová | 24.04.2018 v 13:45