• Memento 07.02.2019 od 12:00
    Kino, Borohrádek

« Předchozí měsíc únor 2019 Další měsíc »

Jsme jednou ze 17 českých eTwinningových škol

V naší škole se dlouhodobě snažíme zapojovat žáky do rozmanitých mezinárodních aktivit, mezi které patří také projekty eTwinning. Nyní byla práce naší školy oceněna certifikátem eTwinningová škola pro období 2018-2019.

eTwinning je největší komunita škol v Evropě, díky které mohou učitelé a žáci ze 42 evropských a několika mimoevropských zemí vzájemně spolupracovat na různých projektech. Do eTwinningu je zapojeno více než 190 000 škol, z toho je více než 3 700 škol z České republiky.

Centrální podpůrní středisko v Bruselu nyní ocenilo 1 211 škol, z toho 17 českých, certifikátem eTwinningová škola.

Oceněné školy, které musely v dvoufázovém procesu splnit řadu kritérií, společně vytvoří evropskou síť předních eTwinningových škol a stanou se inspirací pro další vývoj eTwinningu. Konkrétně budou považovány za vzor v těchto oblastech:

• digitální postupy,
  • postupy související s e-bezpečností,
  • inovativní a tvůrčí pedagogické postupy,
  • podpora průběžného profesního rozvoje zaměstnanců,
  • podpora studijních postupů postavených na spolupráci zaměstnanců, školy a studentů.

Naše škola pracovala na řadě zajímavých projektů. Mezi ty nejúspěšnější patří tyto:

Time Capsule 2014 – 2114 – projekt, který se stal v konkurenci tisíců dalších projektů 2. nejlepším v celé Evropě v kategorii projektů pro žáky ve věku 12 – 15 let

Flat Stanley around Europe – projekt oceněný 1. národní cenou eTwinning a prestižní jazykovou cenou Label

Crossing Borders via Videos – náš první projekt, který získal 2. národní cenu

1 Smile Makes 2 Smiles – projekt oceněný národním a evropským certifikátem kvality

Interactive European Pathway – projekt oceněný národním a evropským certifikátem kvality

Těší nás, že díky eTwinningu mohou naši žáci komunikovat s vrstevníky ze zahraničí, zábavnou formou využívat angličtinu, pracovat na zajímavých aktivitách, učit se novému a také pomocí moderních technologií poznávat život v dalších zemích. Učitelé se díky této platformě mohou dále vzdělávat, dozvídat se o nových vzdělávacích postupech a rozvíjet spolupráci jak se zahraničními kolegy, tak s kolegy na naší škole. Díky kvalitní spolupráci všech členů pedagogického sboru se celá škola zapojila do projektů Time Capsule či 1 Smile Makes 2 Smiles, v rámci kterého vznikl například videoklip Happy. Další informace o práci naší školy v oblasti eTwinningu najdete zde.

Mgr. Michal Přibyl | 22.04.2018 v 19:25