• Memento 07.02.2019 od 12:00
    Kino, Borohrádek

« Předchozí měsíc únor 2019 Další měsíc »

Hrdinové s dobrým srdcem na naší škole

Pomáhají a dělají druhým radost, chrání naši planetu a zdokonalují sami sebe. To jsou HeartHeroes – Hrdinové s dobrým srdcem, se kterými se od letošního školního roku můžete setkat na naší škole.

HeartHeroes je název mezinárodního projektu eTwinning, jehož autorem a koordinátorem je naše škola, a v rámci kterého spolupracujeme se žáky a učiteli z osmi dalších zemí.

Projektem žáky provází HeartHero, který ostatní přizval do svého týmu hrdinů. Každý nový hrdina obdržel vlastní deník, do kterého si ve spolupráci se zapojenými učiteli zaznamenává své činy. Máme velkou radost z dosavadního průběhu projektu. Těší nás, když vidíme žáky snažící se potěšit druhé – píší děkovné dopisy lidem ze svého okolí, vytváří pozitivní plakáty a pomáhají těm, kteří to potřebují. Žáci se samostatně či v malých skupinkách pouští do úklidu lesů, třídění odpadu, také například nasbírali žaludy pro zvířata.

Pomoc druhým byla rovněž hlavním tématem netradičního přespání ve škole konaného 26. října. Zapojení žáci se tentokrát místo hraní her a sportování totiž s nadšením věnovali až do pozdních hodin vytváření srdíček a dalších motivů z látky, náramků a rozmanitých dekorací. Tyto předměty, které si budete moci zakoupit například na adventních trzích v Borohrádku, účastníci přespání vytvářeli proto, aby lidé jejich pořízením mohli udělat radost sobě či někomu blízkému a zároveň podpořit dobrou věc. Výtěžek z prodeje totiž žáci věnují na dobročinné účely.

Další aktivity probíhají ve spolupráci s našimi partnerskými školami. Společně jsme se například zapojili do projektu Světového potravinového programu OSN, v rámci kterého náš mezinárodní tým HeartHeroes hraje vzdělávací hru Freerice. Žáci si vyberou jedno z mnoha témat, zvolí obtížnost a vybírají odpovědi ze čtyř možností. Za každou správnou odpověď pak získávají od sponzorů deset zrnek rýže pro lidi nacházející se v oblastech s nedostatkem jídla. Každý zapojený zároveň získává přehled o počtu získaných zrnek rýže, různé odznaky a vidí své umístění v naší skupině. Zábavnou formou se tak učí a zároveň pomáhají.

Věříme, že díky tomuto projektu bude hrdinů s dobrým srdcem nejen na naší škole přibývat.

Michal Přibyl

Na projektu HeartHearoes se mi líbí, že jeho účelem je pomáhat druhým. Na přespání ve škole jsme vyráběli spoustu hezkých věcí, např. šitá srdíčka, papírové růže a další. Doufám, že peníze, které za výrobky vybereme, pomůžou lidem, kteří to potřebují.

Pavlína Raková, žákyně 9.B

Projekt HeartHeroes se mi velmi líbí, protože neděláme věci jen pro sebe, ale i pro ostatní nebo pro přírodu. Do projektu jsem se zapojila, protože se mi líbí pomáhat dobré věci a nelíbí se mi chování některých lidí ke svému okolí. Byla bych ráda, kdyby se změnilo vyhazování odpadků všude kolem sebe a kdyby ti lidé, co dělají nepořádek, začali přemýšlet nad tím, jaké to asi bude mít následky, jestli v tom, co dělají, budou pokračovat.

Veronika Michajlowa, žákyně 8.A

Fotografie - práce na projektu HeartHeroes při přespání ve škole