• Volný den 31.10.2018 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc listopad 2018 Další měsíc »

HeartHeroes pomáhají Centru Orion

Na naší škole letos organizujeme mezinárodní projekt eTwinning s názvem HeartHeroes - Hrdinové s dobrým srdcem. Žáci se stávají hrdiny, kteří mimo jiné pomáhají různými způsoby druhým. Nyní pomohli rychnovskému Centru Orion, které podporuje rodiny s dětmi s handicapem.

Žáci se snažili o to, aby dali lidem možnost udělat radost sobě i druhým. V uplynulých týdnech se proto věnovali vyrábění různých ručně dělaných předmětů – ať už při prvním odpoledním programu spojeném s přespáním ve škole dne 26. října, v hodinách výtvarné výchovy či ve svém volném čase. Přidali se k nim i někteří pracovníci školy, seniorky z místního domova důchodců či bývalé žákyně.

Další výrobky vznikly při druhém odpoledním programu spojeném s přespáním účastníků projektu HeartHeroes ve škole, které se konalo 30. listopadu. Vedle vytváření dalších látkových srdíček, malovaných kamenů atd. žáci také vymýšleli názvy pro vyrobené předměty, třídili je, společně stanovovali ceny výrobků a vytvořili ceduli s cenami. To proto, že v sobotu 1. prosince výrobky prodávali ve spolupráci se SRPŠ při ZŠ TGM Borohrádek na adventních trzích v Borohrádku. Žáci se podíleli na přípravě stánku, měli na starosti pokladnu a především samotný prodej.

Velmi nás těší nejen skvělý přístup našich žáků k celé aktivitě, ale také to, že se jim podařilo vybrat 7 000 Kč. Velké poděkování patří všem zapojeným žákům a pracovníkům školy, SRPŠ při ZŠ TGM Borohrádek, seniorkám z domova důchodců Borohrádek, bývalým žákyním a všem, kteří podpořili snahu žáků nákupem či přispěním do kasičky v našem stánku. Výtěžek z prodeje na adventních trzích ve výši 1 000 Kč věnuje Centru Orion také SRPŠ při ZŠ TGM Borohrádek. Celkem jsme tedy pro Centrum Orion získali částku ve výši 8 000 Kč. Vzhledem k tomu, že nebyly prodány všechny výrobky a žáci mají zájem v podpoře centra pokračovat, bude možné si předměty zakoupit také na předvánočních trzích v Čermné nad Orlicí v sobotu 8. prosince od 15:00.

Mgr. Michal Přibyl | 05.12.2018 v 20:33