HeartHeroes pomáhají Centru Orion - pomoci můžete i Vy

Na naší škole letos organizujeme mezinárodní projekt s názvem HeartHeroes - Hrdinové s dobrým srdcem. Žáci se stávají hrdiny, kteří mimo jiné pomáhají druhým.

V rámci jedné z aktivit žáci vyrábějí dárky (např. látková srdíčka, náramky atd.), které budeme ve spolupráci se SRPŠ při ZŠ TGM Borohrádek prodávat na adventních trzích v Borohrádku. Výtěžek z prodeje bude věnován Centru Orion z Rychnova nad Kněžnou, které pomáhá rodinám s dětmi s handicapem.

Jsme rádi, že se k HeartHeroes přidalo SRPŠ při ZŠ TGM Borohrádek, které výtěžek z prodeje ve svém stánku rovněž věnuje Centru Orion. Také nás potěšily seniorky z borohrádeckého domova důchodců, které pro tento účel upletly pětadvacet krásných panenek, a bývalá žákyně Denisa Končická, která vyrobila hezké dekorace. Děkujeme!

Centru Orion můžete pomoci také Vy - nákupem nebo přispěním do pokladničky ve stánku ZŠ TGM Borohrádek na adventních trzích konaných dne 1. 12. 2018 od 14:00 do 17:00 na náměstí v Borohrádku.

Předem děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Závěrem pár slov z Centra Orion.
Velmi oceňujeme Váš projekt, díky kterému učíte žáky pomáhat druhým - a je nám opravdu velkou ctí, že jste se rozhodli podpořit právě naši organizaci.

A na co bychom chtěli využít Váš finanční dar? Příští rok se chystáme jednu místnost vybavit tak, aby zde mohly probíhat terapie - jedná se o tzv. multisenzorickou místnost Snoezelen.

Většina klientů Centra Orion má postižení spíše těžší nebo kombinované. Stále hledáme možnosti, jak zlepšit život těchto dětí, jak jim pomoci v jejich rozvoji, jak pomoci rodině s náročnou péčí o své blízké.

Jednou z těchto možností je zřízení multi-senzorické místnosti Snoezelen. Velmi jednoduše řečeno je Snoezelen relaxační, vzdělávací a terapeutická místnost, která působí na všechny lidské smysly. Jejím principem je vytvoření bezpečného a stimulujícího prostředí, které nabízí příjemnou atmosféru a smyslové podněty.

Prostředí plní funkci relaxační (cílem je celkové uvolnění navozené teplem, vůní, hudbou, tlumeným osvětlením ad.), poznávací (klientům umožňuje např. přemisťovat se, lézt, houpat se, schovávat se, objevovat), interakční (stimuluje a vybízí k aktivitě, např. spustit masážní stroj, zhasnout).

Pobyt v prostorách Snoezelenu uvolňuje, uklidňuje, odstraňuje strach, vyvolává pocity jistoty, ale současně aktivuje, probouzí zájem, řídí a uspořádává podněty a nové zkušenosti.

Krásný předvánoční čas a ještě jednou velké poděkování všem, kteří se na projektu a podpoře našeho centra jakkoli podílejí.

Mgr. Miroslava Červinková, ředitelka Centra Orion, z.s.

Mgr. Michal Přibyl | 25.11.2018 v 16:20