Den otevřených dveří naší školy

Dne 14. 10 2015 se uskutečnil tradiční den otevřených dveří.

Dopoledne mohli rodiče i další zájemci navštívit vyučování. Toho využili především rodiče žáků prvního stupně. Hlavně prvňáčci chtěli předvést, co se za první týdny své školní docházky naučili. Starší žáci se ale také měli čím pochlubit - úspěšným řešením rébusů, nadšením z knížky Zdeňka Svěráka při čtenářské dílně i zvládnutím běžné školní práce.

Odpolední program byl zahájen milým setkáním s bývalou žákyní Petrou Gluchovou, která v roce 2010 vyhrála soutěž o nejlepší školní logo. To je po prázdninovém malování nalepeno na hlavní stěně auly. Petra objasnila svoji ztvárněnou myšlenku a odpovídala na dotazy.

Návštěvníci se mohli zapojit do soutěže s názvem Po stopách Večerníčka, kterou připravili žáci 9. ročníku. Nejen soutěžící se tak u nás mohli setkat s Krakonošem, Trautenberkem, Patem a Matem, Makovou panenkou, kouzelníkem či dalšími pohádkovými postavičkami, od kterých dostávali různé úkoly.

Nechyběly tradiční fyzikální pokusy, sportování v tělocvičně, stolní tenis v aule, moderní technologie v angličtině, promítání reportáží školní televize, tvůrčí dílna zaměřená na využití přírodních materiálů, matematické stavebnice i stavebnice merkur. Plno bylo ve cvičné kuchyňce při zdobení perníčků.

Máme radost z vysokého počtu návštěvníků - soutěže se zúčastnilo 70 hráčů a více než 80 perníčků bylo ozdobeno během krátké chvíle. Potěšil nás zájem jak rodičů současných i potencionálních žáků, tak širší veřejnosti, přivítali jsme i starostu města Mgr. Martina Moravce a tajemníka městského úřadu Zdeňka Cablka. Závěrečné chvíle dne otevřených dveří patřily setkání se žáky loňské deváté třídy.

Děkuji všem zaměstnancům školy a všem žákům, kteří se na organizaci této akce podíleli.

Mgr. Iva Přibylová | 15.10.2015 v 15:39