Den otevřených dveří naší školy

Dne 18. října 2018 se uskutečnil den otevřených dveří naší školy.

Den otevřených dveří již patří k podzimním tradicím naší školy.

Dopoledne je možné navštívit vyučování, a tak před osmou hodinou návštěvníci školy jen stěží hledali místo k zaparkování. Plno bylo hlavně v nižších ročnících - rodiče byli zvědavi, co nového jejich děti dovedou i jak celkově probíhá dnešní výuka.

V odpoledních hodinách si návštěvníci mohli prohlédnout budovu školy či práce žáků a výtvarná žákovská díla mohli dokonce i obodovat (o výsledcích výtvarné soutěže budeme informovat). Nemohly chybět fyzikální pokusy - letošní novinkou byla "výroba" elektrického proudu za pomoci citronů. Nechybělo ani zdobení perníčků či tvůrčí dílny. Hosté školy se mohli také formou milého vzkazu zapojit do nového eTwinningového projektu školy Heart Hero, který je zaměřen na konání dobrých skutků i na dělání obyčejné radosti druhým.

Soutěž Známe Česko? organizovaná deváťáky byla ve znamení 100. výročí založení Československa a žáci soutěžili ve třech kategoriích.

Kategorie 1. – 3. ročník

1. místo – Sabina Ondrušková, 2. třída

2. místo – Aneta Bártová, 1. třída

3. místo – Sofie Kubcová, 3. třída

Kategorie 4. – 6. ročník

1. místo – Pavel Stárek, 4.A

2. místo – Nela Peremská, 4.A

3. místo – Aneta Končická, 5. třída

Kategorie 7. – 9. ročník

1. místo – Ondřej Molnár, 8.B

2. místo – Zdena Peremská, 7.A

3. místo – Natálie Morávková, 7.B

Do soutěže se také zapojily tři děti z MŠ. I když jim body nestačily na stupně vítězů, jsme rádi, že mezi nás přišly. Do MŠ pro ně posíláme alespoň malou pozornost:-).

Děkuji všem zaměstnancům školy a žákům, kteří se na organizaci dne otevřených dveří podíleli.

Těšit se můžeme již na ten příští, který bude ve znamení oslav 80. výročí naší školy:-).

Mgr. Iva Přibylová | 19.10.2018 v 14:38