Den otevřených dveří naší školy

Ve čtvrtek 19. října 2017 proběhl další den otevřených dveří naší školy.

V dopoledních hodinách mohli rodiče i široká veřejnost navštívit vyučování - plno bylo především u nejmladších žáků. Hosté mohli mimo jiné vidět, jak prvňáci čtou písmenka, jak druháci zvládají abecedu, třeťáci slova podřazená či slovní úlohy. Ve čtvrté třídě se přítomní zapotili při počítání příkladů v pyramidě a u páťáků mohli sledovat humorným způsobem řešený nákup záclon. Několik hostů navštívilo i vyučovací hodiny na druhém stupni.

Odpolední program byl ve znamení soutěže pro mladší žáky. Tentokrát připravili žáci 9. tříd společně s paní učitelkou Vošlajerovou soutěž Ptačí svět. Účastníci soutěže procházeli školou a na několika stanovištích plnili různé úkoly - poznávali ptáky, skládali vlaštovky, tvořili náročnější skládanky, zpívali a prémiové body mohli obdržet za taneční vystoupení.

Na dalších místech probíhaly tvůrčí dílny - návštěvníci vyráběli soví medaile, malovali podzimní listí, zdobili perníčky či luštili různé rébusy. V učebně matematiky na návštěvníky čekala stavebnice Merkur, v učebně anglického jazyka si mohli hosté vyzkoušet ICT nástroj, který žáci využívají ve výuce. Při dni otevřených dveří nemohly chybět fyzikální pokusy, nejvíc se asi líbila "nekonečná" čokoláda. Pokus se svíčkou zahřívající papírový kalíšek s vodou si vyzkoušel i starosta města, Mgr. Martin Moravec. Kdo si chtěl zahrát kin-ball, sportovní disciplínu, ve které jsou naši žáci velmi úspěšní, mohl dorazit do tělocvičny. Kin-ball se zde střídal i s tradičními sporty.

Děkuji všem zaměstnancům školy a všem žákům, kteří se na úspěšném průběhu dne otevřených dveří podíleli. Děkuji i paní Ladě Kadlecové za fotografování.

Mgr. Iva Přibylová | 19.10.2017 v 18:06