Den otevřených dveří naší školy

Tradiční podzimní den otevřených dveří školy se v tomto roce uskutečnil 19. října a opět se vydařil.

Dopoledne mohli zájemci z řad rodičů, prarodičů a veřejnosti navštívit vyučování. Plno bylo především v 1. třídě, kde se nejmladší žáčci pochlubili tím, co se za první týdny své školní docházky naučili. S chutí také zazpívali a u velké perníkové chaloupky, kterou vyrobila šikovná maminka paní Lenka Urbánková, při „loupání perníčků“ ukázali, jaká písmenka a jaké slabiky už znají. Také v dalších třídách se žáci snažili předvést svoje dovednosti při různých aktivitách.

Odpoledne patřilo prohlídce školy a doprovodnému programu. Letošní soutěž organizovaná žáky devátého ročníku byla věnována Karlu IV., který na plnění soutěžních úkolů dohlížel ze svého trůnu či při putování po své „zemi“. Soutěž ve znalostech školy založená na využití moderních technologií byla připravena v učebně anglického jazyka. Zájemci o tvůrčí dílny pracovali v družině či v učebně páté třídy, další návštěvníci sportovali, zdobili perníčky, tvořili z různých stavebnic, sledovali reportáže školní televize,  fyzikální pokusy či pracovali s mikroskopem.

Návštěvníci byli rovněž informováni o realizaci projektu Zlepšování vzdělávání na ZŠ TGM Borohrádek, tzv. šablony (Operační program Výzkum, vývoj a vzdělání). Dotace pro úspěšný průběh tohoto projektu činí 757 446 Kč, které využíváme na financování školního asistenta, další vzdělávání pedagogických pracovníků, tandemovou výuku, vzájemnou spolupráci pedagogů, doučování žáků a čtenářský klub.

Novinkou letošního dne otevřených dveří bylo tzv. „dařiště“ vyzkoušené již při březnovém projektovém dnu. Žáci 9.A připravili do auly školy stánek, do kterého mohl kdokoli cokoli darovat a ve kterém si mohl naopak kdokoli cokoli vzít.

Lenka Hellerová, spisovatelka a paní učitelka v jedné osobě, představila svoji pohádkovou knížku Jak andělé zachránili Vánoce doplněnou ilustracemi žáků školy v nebesky upraveném stánku v aule. Stánek byl opět dílem Lenky Urbánkové. Žáci prvního stupně se mohou těšit na autorské čtení těchto pohádek, které je naplánováno na začátek prosince.

Do školy opět zavítal vysoký počet návštěvníků – rodiče, prarodiče, rodiče budoucích žáků, bývalí žáci a dorazil i starosta města Mgr. Martin Moravec. Potěšila nás návštěva a pochvalná slova manželů Hubeňákových. RNDr. Margita Hubeňáková je dcerou pana ředitele Černého, který ve škole působil v letech 1953 – 1972, a doc. RNDr. Josef Hubeňák, CSc., je pracovníkem katedry fyziky Pedagogické fakulty UHK. Doc. Hubeňák přislíbil pro naše žáky přednášku ze svého oboru.

Děkuji všem zaměstnancům školy a žákům, kteří se na zdařilém průběhu dne otevřených dveří podíleli.

Mgr. Iva Přibylová | 20.10.2016 v 16:58