Šestého listopadu 2013 proběhl den otevřených dveří naší školy.

První týden v listopadu byl již tradičně spojen se dnem otevřených dveří. Veřejnost jsme pozvali na dopolední vyučování a odpolední prohlídku školy s doprovodným programem.

Nejvíce zájemců navštívilo naši početnou první třídu. Rodiče tak mohli sledovat svoje děti při výuce a obdivovat, co všechno se od začátku školního roku naučily, a jakými jsou snaživými žáčky. Hospitace ale probíhaly i v dalších třídách.

Odpoledne dvojice žáků prováděly hosty po budově školy. Ti si mohli prohlédnout výtvarné práce žáků, práce žáků z kroužku keramiky a zábavného tvoření, fotografie z mezinárodních projektových setkání či zhlédnout reportáže Školní televize. Někteří dali přednost sportu v tělocvičně nebo stolnímu tenisu a stolnímu fotbálku v aule školy. Nechyběly  tvůrčí dílny, ve kterých si zájemci mohli vytvořit např. záložku do knihy nebo přáníčko, a nemohly chybět ani tradiční fyzikální pokusy. Návštěvníci rovněž zvládli ozdobit všechny připravené perníčky. Někteří si vyzkoušeli deskovou hru vytvořenou v rámci mezinárodní spolupráce. Žáci 9. ročníku zorganizovali pro mladší spolužáky hru Člověče, pobav se, při které soutěžící plnili  rozmanité úkoly.

Mladší kategorie:

1. místo - Dorota Pfeifferová

2. místo - Natálie Morávková

3. místo - Karolína Vojnarová

Starší kategorie:

1. místo - Luboš Zaňka

2. místo - Veronika Janegová

3. místo - Kristýna Štrasmajerová

Děkuji všem, kteří se na organizaci dne otevřených dveří podíleli - jak pracovníkům školy, tak žákům. Strávili jsme společně příjemné chvíle a odměnou nám mohou být pochvalné zápisy v knize návštěv.

Mgr. Iva Přibylová | 08.11.2013 v 17:12