25. vánoční akademie je již historií

Návrat k předvánočnímu vystoupení

Konečně! Po covidové přestávce se 21. prosince 2022 v aule naší školy opět mohla konat vánoční akademie. Na pódiu se vystřídala řada vystupujících, a to od těch nejmladších až po deváťáky, kteří se úspěšně zhostili také úlohy moderátorů.

Úvod vánoční akademie patřil třem tanečním číslům mažoretek Labety, na něž navázali deváťáci s tanečním vystoupením na píseň Chocolate Choco Choco.

Prvňáci se za doprovodu hudby pochlubili, jak znají jednotlivá písmena, druháci svým tancem navodili příjemnou vánoční atmosféru, třeťáci pozvali diváky do Mumulandu, čtvrťáci doplnili svůj zpěv vtipnou dramatizací (už víme, že se máme otužovat) a páťáci se vžili do tance bláznivé žáby Crazy Frog.

„Multišesťáci“ ze 6.A ukázali, že jsou opravdu multifunkční – kromě tanečního vystoupení předvedli tanec krasobruslařů či let padákem a pozvali nás na hodně akční jízdu autobusem. Jejich vrstevníci ze 6.B dokázali, že mají talent – ať už na tanec či zpěv (líbily se například taneční kreace „Helenky Vondráčkové“ a jejího doprovodu).

Nejznámější písničky z disneyovek připomněli žáci 7.A, které šikovně doplnili druháci v úloze Pinocchia či trpaslíků. Vystoupení podtrhly skvělé kostýmy (byla i mořská panna!) a různé rekvizity. Žáci 7.B s humorem provedli oblíbenými písněmi z let osmdesátých až po současnost. Vybrané skladby potěšily diváky všech věkových kategorií.

V závěrečné části akademie zazářily dívky z devítky při tanečním vystoupení na skladbu Jingle Bell Rock a na další vánoční melodie zatancovali osmáci, které na pódiu vystřídali spolužáci parkouristi. Na samotný závěr 25. vánoční akademie za doprovodu sboru zazpívala Elen Piatnicová tradicionál Už z hor zní zvon.

Děkujeme divákům za přízeň:-)

Mgr. Iva Přibylová | 22.12.2022 v 19:21