• Volný den 29.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek
  • Volný den 30.04.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc květen 2019 Další měsíc »

23. vánoční akademie

Dne 20. prosince 2018 se uskutečnila již 23. vánoční akademie školy. Stejně jako v předchozích letech zaplnili diváci aulu a ochoz v prvním patře budovy.

Vtipné a výstižné moderování akademie zajišťovali deváťáci, kteří si rovněž připomněli svoje první vystoupení na vánoční akademii v roce 2010. Vystoupení si zopakovali a pro porovnání mohli diváci současně sledovat projekci jejich čísla z roku 2010.

Žáci 1. třídy nabádali k odpočinku po těžkém dnu, měli dokonce „nožičky uběhané“, jak zaznělo v Mravenčí ukolébavce, na jejíž hudbu tancovali. Druháci měli připravené zimní taneční vystoupení – nechyběly kulichy, šály ani sněhové koule. Třeťáci se představili ve sportovním čísle a děvčata představující panenky zatancovala v efektních svítících sukýnkách. Žáci IV.B pozvali diváky na diskotéku a předvedli rovněž taneční vystoupení. Páťáci nacvičili dramatizaci písně Kluci, kluci s klukama – nejdříve se na pódiu objevili s míči a kočárky, v závěru písně už jako dědové v hospůdce či babičky v kavárně. Tereza Ouhrabková a Pavla Chudobová ukázaly, jak umí street dance, členové tanečního kroužku se představili při country tanci Clock. Během vánoční akademie zazněla také píseň z pohádky Dvanáct měsíčků v podání 7.A  či hudba z filmu o Harry Potterovi, kterou připomněl Ondřej Molnár svou hrou na saxofon.

Žáci 8.A navázali na své loňské vystoupení pokračováním hudebního mixu známých hitů – zazpíval a zatancoval třeba Michael Jackson, dorazila Britney Spears, skupina ABBA či Kelly Family s hitem An Angel. Zazněla také hlavní píseň z Hříšného tance, při které nechyběla ani náročná zvedačka. Vystoupení dalších českých a zahraničních umělců uzavřel Michal David.

Žáci naší školy jsou výbornými sportovci, přivážejí poháry z různých turnajů, jsou dokonce mistry republiky v kin-ballu. Vynikají ale také v gymnastice, parkuru a párové akrobacii, což skvěle předvedli i při letošní vánoční akademii. Diváci tajili dech u různých přeskoků a salt a rovněž obdivovali náročné gymnastické figury vyžadující mimořádnou tělesnou zdatnost a obratnost.

Nešvary spojené s předvánoční atmosférou v rodinách, při nakupování dárků nebo při zajišťování vánočního stromečku přiblížili žáci 6.A. Nakonec vše dobře dopadlo – vždy se objevil HeartHero a vše napravil. Předvánoční atmosféru doplňovaly známé i méně známé písně v podání žáků 4.A a 6.B či taneční vystoupení na vánoční skladby dívek ze 6.B a 7.A a dívek a chlapců ze 7.B. Velký potlesk sklidila Eliška Martincová za svoji interpretaci písně Už z hor zní zvon. Závěr celé akademie patřil žákům 9.B, v jejichž podání zazněla píseň Cesta.

Děkuji všem, kteří se na zdárném průběhu akademie podíleli – zaměstnancům školy, všem vystupujícím, šesťákům, kteří zajišťovali obsluhu opony a samozřejmě deváťákům, kteří byli důstojnými průvodci programu.

Přeji vám všem pohodové prožití vánočních svátků, šťastné vkročení do nového roku plného příjemných událostí, dobrých zpráv a pevného zdraví:-).

Mgr. Iva Přibylová | 20.12.2018 v 18:22