22. vánoční akademie

Dne 20. prosince 2017 se v ZŠ TGM Borohrádek uskutečnila již 22. vánoční akademie. Diváci zaplnili aulu školy a ochoz v prvním patře do posledního místa.

Moderování akademie měli na starost deváťáci, kteří vtipně a výstižně uváděli jednotlivá čísla a během podvečera i zazpívali. Žáci první třídy se představili jako malí čertíci, chlapci z druhé třídy se jako čerti ocitli v pekle a z pódia je po chvíli vyhnali něžní andělé v podání jejich spolužaček. Třeťáci nás pozvali do pravěku a do džungle, čtvrťáci si připravili scénky s hláškami ze známých filmů, páťáci připomněli, jak se slaví Vánoce jinde i jak může vypadat jeden adventní podvečer v české rodině.

Líbila se i vystoupení žáků druhého stupně – šesťáci divákům připomněli muzikál Pomáda a zahráli si na piráty z Karibiku. Žáci VII. A pozvali přítomné na koncert známých hudebníků – dorazili Lunetici, Karel Gott s Darinkou, Spice Girls, ale i Justin Bieber a řada dalších. Jak by mohla vypadat vyučovací hodina, ukázali chlapci a dívky z VIII. A.

O hudební vystoupení se postarali saxofonisté Natálie Čejková a Ondřej Molnár a na flétnu zahráli třeťáci bratři Hemelíkovi a Karin Enžlová.

Na vánoční akademii nemohou chybět pohádky. V pohádce Dva tovaryši v podání žáků VII. B nezískal královskou korunu hamižný Vincek, ale skromný Jožin. V pohádce Stvoření světa žáci VIII. B s nadsázkou vyprávěli nejen o stvoření Adama a Evy.

Borohrádečtí jsou výbornými sportovci, což potvrdili žáci 3. až 9. ročníku při párové akrobaci a při ukázce parkourových dovedností. Dívky ze všech ročníků se představily při aerobiku a vystoupili i členové tanečního kroužku.

Poslední číslo celé akademie, píseň Hallelujah, v podání dívek ze šestých tříd byl důstojnou tečkou předvánočního programu školy.

Děkuji všem, kteří se na úspěšném průběhu akademie podíleli, děkuji za výbornou týmovou spolupráci, bez které by skvělý výsledek nebyl možný.

A na závěr už jen přání – prožijte klidné a pohodové Vánoce a úspěšně vstupte do nového roku plného dobrých zpráv a pevného zdraví:-).

Mgr. Iva Přibylová | 21.12.2017 v 18:28